John Freivalds New Book  Ramblin' Man is here!!  Click here for more details

Fašisms Amerikā: ir pienācis laiks izmantot “F” vārdu, lai aprakstītu Trumpu?

Grupas "Ģimenes pieder kopā: imigrantu brīvība" cilvēki sestdien soļo Losandželosā. Gājēji pulcējās lielākajās pilsētās un mazās Amerikas pilsētās, lai protestētu pret prezidenta Donalda Trumpa imigrācijas politiku. ( Willy Sanjuan / Invision / AP )

Publicēts 2018. gada 4. jūlijs

Autors: Bils Blūms

Truthdig.com

Vai Donalds Trumps ir fašists? Ar katru jauno ziņu ciklu arvien vairāk cilvēku šeit un ārzemēs uzdod jautājumu.

Ceļojumā uz Berlīni jūnija sākumā mana sieva un es tika spiesti atbildēt uz spontānām tikšanās reizēm ar kabīnes vadītājiem, viesmīļiem, viesnīcu ierēdņiem un dažādiem citiem. Neatkarīgi no okupācijas, visi cieši sekoja ASV politikai, un vairums bija secinājuši, ka Amerikas prezidents jau sen ir šķērsojis tumšu ideoloģisko līniju.

Berlīnieši, ar kuriem mēs runājām (visi brīvi pārvalda angļu valodu), bija sociāldemokrātiski tipi. Viņu vidū nebija ultranacionālistu grupas Alternative for Deutschland biedri, kas šobrīd ir trešā lielākā politiskā partija Vācijā.

Neviens no viņiem nebija dzīvs nacistu laikmetā, kaut arī gids atklāja, ka viņas 99 gadus vecais vectēvs joprojām ķeksē un ir ļoti Trešā reiha cienītājs. Daži tomēr padomju laikā bija dzīvojuši pilsētas austrumu pusē, ko viņi atgādināja par piesardzīgu, dvēseli sagraujošas atbilstības periodu. Viņi teica, ka viņi nebija kapitālisma fani, bet viņi saprata autokrātijas, pagātnes un tagadnes briesmas. Kā bija, viņi brīnījās, tik daudz amerikāņu to nedarīja?

Mēs viņiem pārliecinājām, ka daži amerikāņi patiesībā ir ļoti noraizējušies par Trumpu un pārliecinošs vairākums noraida viņu un viņa politiku. Tūrisma ceļvedim es teicu, ka es kā žurnālists esmu salīdzinājis Trumpu ar Benito Musolini kopš viņa prezidenta kampaņas sākuma. Tomēr mēs piekritām, ka lielākoties neatkarīgi no nezināšanas, kautrīguma vai naivas pārliecības par mītu par ārkārtas gadījumiem amerikāņi nelabprāt apsvēra, vai viņu valsts vadītājs patiesībā ir fašists.

Vairāk ne.

Jautājums par Trumpa fašismu beidzot ir sasniedzis centrālo punktu ASV, ko izraisīja administrācijas apkaunojošā izturēšanās pret Centrālamerikas bēgļiem un tās Gestapo līdzīgā “nulles tolerances” politika par neatļautu robežu šķērsošanu.

17. jūnijā protestētāji kādā Meksikas restorānā Vašingtonā, DC, izārstēja Baltā nama palīgu Stefanu Milleru , kurš tika plaši atzīts par Trumpa imigrācijas apspiešanas galveno arhitektu kā fašistu. Divas dienas vēlāk cita grupa aizrāva Fascsimilar epitetus pie Tēvzemes drošības sekretāra Kirstjena Nīlsena , kurš, tāpat kā Millers, bezrūpīgi izvēlējās pusdienot Meksikā.

Pat liberālie plašsaziņas līdzekļu punduri met “F” vārdu. Piemēram, Mišela Goldberga savā 21. jūnija New York Times slejā par imigrantu ģimeņu šķirtību atsaucās uz “Trumpa fašistu instinktiem”.

Duluth News 24. jūnija izdevumā ikoniskais rakstnieks un uzņēmējs Džons Freivalds, kurš dzimis Latvijā un tagad dzīvo Minesotā, devās tālāk, uzlādējot,

“Es katrā vārdnīcas definīcijā, ar kuru esmu saskārusies, prezidents ir fašists. Šī etiķete nav tik daudz pejoratīvs fakts, kā fakts. ”

Tas nesaņem daudz vairāk sirds kā Duluth News.

Ne visi, protams, piekrīt Goldbergam un Freivaldam. Trumpa apstiprinājuma reitings republikāņu vidū ir 87 procenti. Kopumā republikāņi viņu joprojām uzskata par vietējās demokrātijas čempionu un pretlīdzekli plēsonīgam korporatīvajam globālismam.

Ironiski, ka prezidentam ir arī neliels skaits neregulāru aizstāvju, kas atrodas progresīvajā kreisajā pusē, kuri turpina viņu uzlūkot, kā daži to darīja kampaņas laikā, jo viņi, visticamāk, vadīs pasauli prom no Armagedonas kodolieročiem, nekā viņa sakautais demokrātu sāncensis Hilarija Klintone .

Jautājuma nopietnības dēļ debates par Trumpa fašismu vienmēr mainās uz karstām emocionālām lietām, kas sadalītas pēc rases un politiski cilts līnijas. Jūs esat vai nu patriots, un atbalstāt Trumpa solījumu “atkal padarīt Ameriku lielisku”, vai arī esat pretējs, ja nespēj viņu nosodīt.

Varbūt neiespējami pilnībā atcelt emocijas, bet nav arī neiespējami nonākt pie patiesības vai vismaz to meklēt godīgā diskursa veidā. Kaut arī fašisms vēsturiski ir sarežģīta ideoloģija, šodien tā ir tikpat reāla kā masu kustība un pārvaldes teorija, kā tas bija, kad Mussolini popularizēja terminu 1919. gadā.

Jebkurai racionālai diskusijai jāsākas ar definīciju, un, runājot par fašismu, ir daudz, kas jāpārbauda. Starp visvairāk pamācošajiem var minēt politologu Robertu Paksonu savā klasiskajā pētījumā “Fašisma anatomija” (Harvard University Press, 2004):

“Fašismu var definēt kā tādas politiskas uzvedības veidu, ko raksturo obsesīvi pasākumi ar kopienas pagrimumu, pazemošanu vai upuri un kompensējoši vienotības, enerģijas un šķīstības kulti, kurā apņēmības pilna nacionālistu kaujinieku masveida partija, kas strādā nemierīgi bet efektīva sadarbība ar tradicionālajām elitēm, atsakās no demokrātiskām brīvībām un rīkojas ar piedienīgu vardarbību un bez ētiskiem vai juridiskiem ierobežojumiem iekšējās tīrīšanas un ārējās ekspansijas mērķiem.

Balstoties uz itāļu rakstnieka un profesora Umberto Eko darbu , Kanādas ekonomists Kamerons Klimijs esejā, ko pagājušajā gadā publicēja vietne Medium.com, uzskaitīja 14 fašisma šķidros raksturlielumus. Viņi ir:

  • Tradicionālisma kults.
  • Modernisma noraidīšana (kulturāls, nevis tehnoloģisks).
  • Rīcības kults pašas labā un neuzticēšanās intelektuālismam.
  • Nesaskaņu vai opozīcijas ierāmēšana kā nodevīga.
  • Bailes no atšķirībām. … Fašisms pēc definīcijas ir rasistisks.
  • Apelācija neapmierinātai vidusšķirai vai nu ekonomiska, vai politiska spiediena dēļ gan no augšas, gan no apakšas.
  • Apsēstība ar kustības identificēto ienaidnieku zīmēm un mahinācijām.
  • Prasība, ka minētos ienaidniekus vienlaikus uzskata par visvareniem un vājiem, pieklājīgiem un gļēviem.
  • Pacifisma noraidīšana. Dzīve ir pastāvīga karadarbība.
  • Klusums par vājumu.
  • Varonības kults.
  • Hipermaskulinitāte.
  • Selektīvs populisms, paļaujoties uz šovinistiskām “tautas” definīcijām, par kurām tā apgalvo, ka runā.
  • Smags Newspeak lietojums - nabadzīgā leksika, elementārā sintakse un pretošanās sarežģītai un kritiskai argumentācijai.

Saprātīgs prāts var atšķirties par to, vai Trumps, kas tagad ir sava prezidentūras otrā gada vidū, ir pilnīgs fašists vai, precīzāk sakot, virzās fašistiskā virzienā.

2017. gada maija rakstā Harper's Magazine Paxton apgalvoja, ka Trump jau līdz tam bija parādījis daudzus “fašistu skavas”, piemēram, viņa “nožēlojamo nacionālo pagrimumu, ko viņš vaino ārzemniekiem un nicinātajām minoritātēm; noniecinošas tiesību normas; vardarbības pret disidentiem piedošana; un noraidīt jebko, kas izjūt internacionālismu, neatkarīgi no tā, vai tā ir tirdzniecība, institūcijas vai esošie līgumi. ”Tomēr viņš secināja, ka Trumpa centieni pēc“ nepārbaudītas izpildvaras norāda uz vispārēju diktatūru ”un“ plutokrātiju ”, nevis jo īpaši uz fašismu.

Varbūt labākais veids, kā izprast Trumpa fašismu, ir nepabeigts darbs vai “pirmsfašisma” forma. Kā žurnālists Fintans O'Tūls pagājušajā nedēļā apgalvoja Irish Times slejā:

Lai saprastu, kas šobrīd notiek pasaulē, mums ir jāpārdomā divas lietas. Viens ir tas, ka mēs esam izmēģinājuma braucienu fāzē. Otra ir tā, ka tas, kas tiek pārbaudīts, ir fašisms - vārds, kas jālieto uzmanīgi, bet kuru nedrīkst nodrebēt, kad tas tik skaidri atrodas pie horizonta. Aizmirstiet “postfašistu” - tas, ar ko mēs dzīvojam, ir pirmsfašisms.

Ir viegli noraidīt Donaldu Trumpu kā nezināšanu, arī tāpēc, ka viņš tāds ir. Bet viņam ir akūta izpratne par vienu lietu: mārketinga pārbaude. …

Fašisms nerodas pēkšņi esošajā demokrātijā. Nav viegli panākt, lai cilvēki atsakās no brīvības un pilsonības idejām. Jums ir jāveic izmēģinājuma braucieni, kas, ja tie tiek veikti labi, kalpo diviem mērķiem. Viņi pierod cilvēkiem kaut ko tādu, no kura viņi sākotnēji varētu atgūties; un tie ļauj jums uzlabot un kalibrēt. Tas notiek tagad, un mēs būtu muļķi to neredzam.

Es nevarēju vairāk vienoties. Ir pienācis laiks sākt runāt par Trumpa fašismu un turēt viņu pilnībā atbildīgu saskaņā ar šo rubriku.

By

Orono rezidents nosaukts par goda konsulu Latvijā

Orono iedzīvotājs Džons Freivalds nesen tika nosaukts par goda konsulu Latvijā.

Publicēts 19.03.19

Laker Pioneer -Orono, Mound, Spring Park, Long, Lake, Maple Plains, Minnetrista

Autors: Diana Stein

Jānis Freivalds, senais Orono iedzīvotājs, nesen tika nosaukts par Latvijas valsts goda konsulu.

„Es būšu gods konsuls Latvijā Minnesotā, un mans uzdevums ir padarīt Latviju par reālu,” saka Freivalds. „Labā daļa un sliktā būtība par konsulu Latvijā ir: neviens neko nezina par Latviju, un tāpēc man ir iespēja aizpildīt vakuumu.”

Kā goda konsuls Freivalds nav profesionāls diplomāts, bet to ir iecēlusi Latvija un ASV Valsts departaments ir sankcionējis, lai veicinātu valsti, tās iedzīvotājus un kultūru Minesotā.

Dzimtā Latvijā Freivalda ģimene aizbēga no valsts, kad viņš bija tikai bērns 1944. gadā pēc Otrā pasaules kara beigām, kad Padomju Savienības karaspēks iebruka Baltijā.

„Visi mūsu kaimiņi Latvijā tika nosūtīti uz Sibīriju, un mūsu saimniecība tika nodedzināta. Mūsu ģimenes izvēle aizbēgt nebija prāts: mans tēvs bija žurnālists un valkāja brilles. Staļins sūtīja cilvēkus uz Gulagu, kurš valkāja brilles, kas nozīmē, ka viņi lasīja un tāpēc ir bīstami. Mans tēvs vēlāk kļuva par Amerikas Dienvidamerikas dienesta vadītāju un izmantoja alias, lai radinieki mājās netiktu nosūtīti uz Sibīriju vai nošauti, ”Freivalds runā Minneapolisas apgabala Ārējo attiecību padomē.

ASV Freivalds ir guvis panākumus biznesā, un viņš ir aizstāvējis Latvijas valsti un strādājis, lai veicinātu uzņēmējdarbības iespējas šeit un ārzemēs.

Kad vēstnieks minēja savstarpēju draugu, ka Latvija meklēs konsulu Minesotā, parādījās Freivalda vārds, un "šeit es esmu," viņš saka.

"Mums ir 32 valstu diplomātiskā korpuss, kas ir diezgan savvaļas," viņš piebilst.

Latvija ir aptuveni 24 000 kvadrātjūdzes jeb aptuveni 40 procenti Iowas zemes platības, kuras iedzīvotāju skaits ir aptuveni 2,5 miljoni. Tā robežojas ar Baltijas jūru un Igauniju, Lietuvu, Baltkrieviju un Krieviju.

Vairumam Minesotānu Latvija ir maza, maz pazīstama valsts Austrumeiropā, bet Freivalds saka, ka tai ir plaukstoša demokrātija, un uzņēmumi, piemēram, 3M un Radisson viesnīcas, jau nodarbojas ar uzņēmējdarbību. Pat Krievijas uzņēmumi, piemēram, ikoniskais degvīna destilētājs Stolichnaya, ir pārcēluši savu mītni uz Latviju un atrodami lielākajā daļā Minnesotas restorānu un veikalu.

Uzņemšana notiks 28. martā American Swedish Institute, lai oficiāli iepazīstinātu ar Latvijas konsulātu Minesotā. Freivaldam pievienosies vēstnieks Andris Teikmanis un ekonomikas padomnieks Arvils Zeltins.

By

2 izejas ir ieguvušas Schmooze Bowl stāstu!

Noklikšķiniet zemāk, lai lasītu katru versiju!

By

John Freivalds jaunā grāmata

Ramblin Man

John Freivalds ir pabeidzis rakstīt jaunu grāmatu, pamatojoties uz viņa rakstiski no plašsaziņas līdzekļiem visā pasaulē

Parasti, kad rakstnieks apvieno visu savu rakstu krājumus, viņš to dara par ego, lai parādītu, kāda bija viņa milzīga ietekme uz pasaules apziņu. Vai ārsts tikko teicis, ka dzīvot ir tikai 3 mēneši.

Tomēr manā gadījumā mana skaistā, eleganta un veiklīgā nika sieva Linda sacīja, ka manā birojā var būt tikai viena failu kabinets. Laiks vienkāršot manus rakstus!

Izdevumi no grāmatas drīz atrodami John Frevialds blogā ( jfapress.com )

Grāmata būs drīzumā!

Pieejams no Amazon drukāšanai un iekurt

Šī ir sestajā grāmatā John Freivalds.

Sīkāku informāciju un atsauksmes kopijas sazinieties ar Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

By